Cezayir Havayolları WadiHalfa,center

Kırklareli – New Halfa Uçak Bileti

Kırklareli – New Halfa Uçak Bileti

Uçuş Bilgileri Kalkış:
Varış :
Mesafe:
Bilet Fiyatları Tek Yön:
Gidiş Dönüş:
İndirimli:

Hemen Rezervasyon Yapın

Bizi Takip Edin

 

 Yeni Halfa Şeması Nil sınırına yakın küçük bir kasaba.Sudan bir 164000 olan feddan 50.000 ev, 1964 yılında inşa edilen sitesi Nubians gelen yerinden  bir kasaba Nilsınırına yakın Mısır’a zaman boğuldu, Göl Nasır arkasında oluşan Aswan Barajı. Alanı onun suyunu çekiyor Atbara Nehri, Khashm el Girba Barajı çiftçilere bölgenin göçebe dönüştürmek amacıyla sulama düzeni için güvenilir bir kaynak sağlar pamuk ve şeker.

Yerleşimciler tarafından karşılaştığı sorunlar, düşük mahsul verim, sulama yetersiz su, düşük gelir, yakıt, makine ve yedek parça, ve artan üretim maliyetleri sıkıntısı olmuştur arasında.

Yeni Halfa Scheme taşkınları için yetersiz tazminat olarak incelendi Wadi Halfa izin oluştu Mısır inşa etmek Aswan Barajı. Yeni Halfa Programı sakinleri karşılaştırılabilir ya da vardı yaşam standardı daha yüksek olan bir yaşam standardına ulaşmak için yönetilen değil Wadi Halfa. Gelişimsel yararlar Asvan Barajı’nın tartışmasız kazanılmış olan Mısır Yeni Halfa Programı ve sakinleri tarafından tecelli olarak değil, Sudan.

Sudan ya da resmî adıyla Sudan Cumhuriyeti ya da Kuzey Sudan, Afrika’nın en geniş 3. ülkesi. Başkenti Hartum’dur. Bir Doğu Afrika ülkesi olan Sudan kuzeyden Mısır, kuzeydoğudan Kızıldeniz, doğudan Etiyopya ve Eritre, güneydenGüney Sudan, batıdan Orta Afrika Cumhuriyeti ve Çad, kuzeybatıdan da Libya’yla çevrilidir. Nil nehri Sudan‘ı Batı ve Doğu Sudan olmak üzere ikiye ayırır. Hartum’un Rafediye bölgesi yakınlarında Beyaz Nehir ile Mavi nehir birleşir. Sudan’ın ortasından, dış ilişkilerinde kültürel, toplumsal ve ekonomik olarak büyük rol oynayan Nil Vadisi geçer.

İnsanların Sudan’da yaşamaya başlaması milattan önce 5000 yılına kadar uzanır.[2] Yaklaşık 1,886 milyon km2‘likyüzölçümü ile dünyanın en büyük 16. ülkesidir. Ülkenin, 2011 yılında Sudan ve Güney Sudan olarak ikiye ayrılmasından sonra yüzölçümü bakımından Afrika’nın en büyük ülkesi olma özelliğini Cezayir’e kaptırmıştır. Nüfus bakımından 30.9 milyonluk nüfusuyla dünyada 40. sıradadır. Ayrıca başkenti ile en büyük şehrinin birbirine en yakın olduğu ülkedir. (Hartum(başkent) – Omdurman (en büyük şehir) arası uzaklık : 150 metre). Bunun nedeni iki şehri ayıran engelin Nil Nehri olmasıdır.

Bir ülkenin popülerlikten uzak olması yani çok turist ağırlamaması onun gidilmeye değer bir ülke olmadığını göstermiyor bildiğiniz gibi. Sudan da çok tercih edilmeyen bu ülkeler içerisinde ama emin olun ki gezilmeye değer. Farklı bir kültür, muhteşem doğa manzaraları ve eşsiz bir tarih…

Milattan önce 5000’li yıllarda bile insanların yaşadığı topraklar şu anda Sudan’ın kurulu olduğu topraklar. Nil Nehri ve Nil Vadisi, o zamanlar olduğu gibi şimdi de ekonomi ve kültür için oldukça önemli iki öğe.

Osmanlı İmparatorluğu’nun 1517 yılında Mısır’ı fethetmesinin ardından, Sudan’da da bu fethin etkileri görülmüş. Geçen yılların ardından, Osmanlı’nın yanlış politikası ve valiler tarafından yapılan hatalar halkın rahatsız olmasını, ülkenin de İngiliz sömürgesi olmasına neden olmuş. Bir asrı aşkın zamandan sonra, 1956’da bağımsızlığını ilan eden Sudan’ın, binlerce insanın ölümüyle sonuçlanan Darfur olayları nedeniyle, çok huzur dolu bir ülke olduğunu söyleyemesek de mutlaka görülmesi ve tanınması gereken bir kültürü var.

Sudan Nasıl Gidilir

Sudana Türk Hava Yolları , Equptair  ,Qatar Airways , Air arabia , Saudi Arabian Airlines ile uçabilirsiniz aktarmalı ve direk ucuşlar mevcuttur biletlerinizi AnTurizm(Cityline Travelden)temin edebilrsiniz.

Nereleri gezelim?

Afrika’nın en gelişmiş üçüncü ülkesi olan Sudan’da gezilmesi gereken yerler uzun bir liste oluşturmuyor. Zaten ülkenin kalbinin attığı şehir de başkent Hartum. Bu nedenle Sudan’da kesinlikle gezmeniz gereken şehir Hartum, kollarını açmış sizi bekliyor.

Ne yiyip içelim?

Sudan kendi kültürüne özgü öğeler barındırsa da İngiltere sömürgesi olduğu uzun dönem, ülkenin mutfak kültüründe de bazı değişiklikler yaratmış. Sudan Mutfağı’nın; İngiltere, İtalya ve Fransa mutfaklarından da bazı lezzetler aldığını söylemek mümkün. Pirincin, tavuk ve kuzu etinin önemli bir yeri olan Sudan Mutfağı’nda yemeniz gereken tatlar arasında kisra, maschi, bamai ve krem karamel var. Bu arada Sudan’ın kendine özgü ve aromalarla zenginleştirilmiş özel kahvelerinden kesinlikle denemelisiniz. Hartum’da geleneksel tatlara ulaşabileceğiniz restoranlar arasında ise Papa Costas ve Liwan Al Dimashi var. Bunların dışında sokak restoranlarında da yerel tatlara ulaşmanız mümkün.

Nerede eğlenelim?

Ülkede gece hayatının olmadığını söylemek mümkün. Keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek için doğa turlarına ya da spor aktivitelerine katılabilir, balık avlamaya çıkabilirsiniz.

Nerede konaklayalım?

Hartum’da konaklamak için büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. Ortalama bir bütçeyle bile şehirde kolaylıkla bir yer bulabilirsiniz. Yalnız, yer bulamama ihtimaline karşı önleminizi önceden almanız iyi olacaktır. Başkentte konaklayabileceğiniz ve iyi hizmet alabileceğiniz mekanlar arasında ise Kanon Hotel,Bougainvilla Khartoum ve Lasamin Safari Hotel var.

Alışveriş için nereye gidelim?

Hartum’da alışverişler genellikle sokaklara kurulan pazarlarda yapılıyor. Bu pazarlarda, halkın yaptığı el işi ürünleri çok uygun fiyatlara almanız mümkün. Eğer şehirde bir alışveriş merkezi arıyorsanız Afra Mall ya da Al Waha Mall’a uğrayabilirsiniz. İhtiyacınızı bulmak hiç zor olmayacak.

Bunları unutmayın!

Sudan’da kredi kartı kullanım oranı oldukça düşük. Bu nedenle yanınızda her        daim nakit para bulundurmalısınız.

Sudan yemek kültüründe çatal, bıçak kullanılmıyor. Halk yemekleri kisra adı verilen ekmek yardımıyla, elleriyle yiyor. Bazı bölgelerde siz de böyle yemek zorunda kalabilirsiniz.

Ülkenin güney bölgelerinde zehirli yılanlar, örümcekler ve akreplerle karşılaşabilirsiniz. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririz.

Sudan’da, bankaların mesai saati öğlen 12.00’ye kadar. Eğer bankada bir işiniz olacaksa planınızı bu durumu göz önünü alıp yapmakta fayda var.

Sudan’ın başkenti Hartum’da bulunan üniversite sayısı 30’dur. Başlıca üniversiteleri Uluslararası Afrika Üniversitesi, Sudan Üniversitesi, Hartum Üniversitesi, Umdurman Üniversitesi ve Kızıldeniz Üniversitesidir. Bu üniversitelerin başlıca bölümleri Tıp, İngilizce Öğretmenliği, Din Kültürü Öğretmenliği ve İlahiyattır.Türkiye’de herhangi bir liseden mezun olmuş, ancak üniversiteyi kazanamamış ya da üniversiteyi kazandığı halde başörtüsü sebebiyle üniversiteye alınmayan öğrenciler Sudan’daki herhangi bir üniversitede eğitim alabilme şansına sahiptirler. Türkiye’deki üniversitelerle denkliği bulunan bu üniversitelerin aradığı tek şart seçeceğiniz bölüm derslerinin yanında bazı dini dersleri almanız ve seçeceğiniz bölüme göre Arapça ya da İngilizce bir yıl hazırlık okumanızdır.Sudan’da üniversite eğitim niteliği çok yüksektir. Birçok farklı ülkeden, birçok farklı öğrencinin bu ülkede eğitim alıyor olması, bu niteliğin en önemli kanıtıdır. Öte yandan kara kıtanın bu ülkesinde, üniversitede  mesleki ilimlerin yanında hayat ilimleri de (sabır, merhamet, şükür) öğretilmektedir.

Bu ülke, Türk öğrencilere bütün kapılarını ardına kadar açmıştır ve herhangi bir sorunla karşıla ihtimalinizde çok düşüktür. Ayrıca ülkede çok fazla Türk şirketlerin, üniversitede okuyan Türk öğrencilerin ve Türk okullarının varlığı, sizin yabancılık çekmenizi engelleyecek etkenlerdir. Sudan’da ulaşım, gıda ve konaklama fiyatları çok düşüktür ve tüm masraflar dâhil bir yıllık eğitiminizi 2500$ karşılığında tamamlayabilirsiniz.

 

 

Kırklareli – New Halfa Uçak Bileti için bizi arayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hemen Rezervasyon Yap !

Kalkış (gerekli)

Varış (gerekli)

Gidiş Tarihi (Gerekli)

Dönüş Tarihi (Gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)


Yolcu Sayısı (gerekli)


Yolcu 1

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 2

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 3

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Yolcu 4

Ad (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Özel İstekler

Doğrulama Kodu:
captcha
Doğrulama Kodunu Giriniz:


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Yukarı Git ↑
 • Bizi Takip Edin

 • Biz Sizi Arayalım


  Lütfen sizi arayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurunuz

  Adınız

  Telefon Numaranız

  Doğrulama Kodu:
  captcha
  Doğrulama Kodunu Giriniz:

  Abone Olun

  İndirimli Uçak Biletleri, Fırsatlar ve Promosyonlarımızdan ilk siz haberdar olun.
 • Bize Ulaşın


  An Turizm

  Adres:
  An Turizm Tic. Ltd. Şti.
  Rumeli Caddesi Panter Apt. No:83 Kat 3
  Nişantaşı / Şişli - İstanbul
  Tel        : (0212) 291 99 66 (pbx)
  Fax       : (0212) 291 99 62
  Email : info@anturizm.com
 • UÇUŞLARIMIZ

  • El Obeid (1)
  • Afrika (3)
  • Ucuz Bilet (41)
 • Bölgeler